לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  הליך משפטי שמתבצע מול הרשם לענייני ירושות

  החוק מאפשר לכל יורש להסתלק מהירושה – בין אם מכל החלק שלו בעיזבון ובין אם מחלק ממנו בלבד. באופן דומה ניתן להסתלק מצוואה, כשלמעשה מדובר באותו הליך משפטי שמתבצע מול הרשם לענייני ירושות. חשוב להדגיש כי הסתלקות מירושה הינה צעד בלתי הפיך (אלא אם כן בוצע תחת איום או בהשפעת הונאה), ולכן מומלץ לשקול זאת היטב. עו"ד יוסי ברקוביץ' מסייע הן בייעוץ מקצועי ומקיף והן ביישום מהיר של כל החלטה.

  באילו מצבים מומלצת הסתלקות מירושה?

  * ויתור לטובת הורה – כשאחד ההורים הולך לעולמו, חוק הירושה קובע כי מחצית מדירת המגורים שלו שייכת לבן/בת הזוג שעדיין בחיים, והמחצית השנייה שייכת לילדים (בחלוקה שווה ביניהם). מצב כזה מייצר תלות של בן/בת הזוג בילדים, שיכולים באופן עקרוני לתבוע פירוק שיתוף במקרקעין. הסתלקות מהירושה של הילדים, לפחות לגבי הזכויות בדירת המגורים, מקנה להורה את השקט הנפשי ואת הביטחון הדרוש להתמודדות עם החיים כאלמנ/ה.

  * שיקולי מס – מצב נוסף שבו כדאי להסתלק מירושה הוא כשיש חשש לחבות מס גבוהה אם מממשים את הצוואה או את הוראות חוק הירושה כלשונן. במקרים אלה תכנון מס מדויק, כמובן בעזרת עורך דין מנוסה, ימומש באמצעות הסתלקות מהירושה והסכם בין היורשים.

  * ירושה שכוללת חובות כבדים – אמנם החוק לא מאפשר לגבות מיורש סכום גבוה יותר מחלקו בירושה, אבל במקרים שבהם אדם שהלך לעולמו הותיר חובות כבדים, היורשים עשויים לרצות לחסוך לעצמם את הטרחה ולהסתלק מהירושה.

  ייעוץ מדויק ויישום יעיל של כל החלטה

  החוק כאמור מאפשר הסתלקות מירושה גם באופן חלקי וגם באופן מלא. כמו כן ישנה בחירה בין הסתלקות ספציפית, כלומר ויתור על חלק בירושה לטובת אדם ספציפי, לבין הסתלקות ספציפית – מצב שבו החלק מהעיזבון שהאדם ויתר עליו מתחלק בין שאר היורשים. עו"ד יוסי ברקוביץ' צבר ניסיון רב בתחום הצוואות והירושות, ומעמיד אותו לרשות כל מי ששוקל להסתלק מירושה. השירות – שכולל כאמור ייעוץ ויישום של כל החלטה שתקבלו – ניתן מתוך תחושת אחריות, בזמינות גבוהה ועם יחס אישי.

  הליך משפטי שמתבצע מול הרשם לענייני ירושות

  קצת עליי:

  לשיחת ייעוץ ראשונית
  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

   מאמרים נוספים

   אחד מהנושאים הבירוקרטיים המהותיים
   אחרי פטירתו של אדם אין מנוס מהצורך להתעסק עם כמה נושאים בירוקרטיים מהותיים ובכללם הנושא של צו קיום צוואה. מדובר בפנייה מסודרת אל רשם הצוואות ובקשה לחשוף את צוואתו של המנוח על מנת לקיים את הכתוב בה ולחלק את העיזבון...
   להמשך קריאה
   הליך משפטי פשוט וחשוב
   בקשה לצו קיום ירושה עשויה להיות הליך טכני פשוט יחסית (אם כי כזה שמצריך השקעת זמן ותשומת לב לא מבוטלות). יחד עם זאת הגשת הבקשה - לרשם לענייני ירושה או לבית דין דתי, באופן מקוון או ידני - עלולה להסתבך....
   להמשך קריאה
   חברת שיווק באינטרנט חברת שיווק באינטרנט
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support