לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  ​הסתלקות מירושה לטובת נכד

  על פי חוק, יורש רשאי לוותר על חלקו בעיזבון אם הוא אינו מעוניין לקבלו, מסיבותיו האישיות. ישנם מקרים שונים בהם יורש מעדיף לוותר על חלקו בירושה, לדוגמה מסיבה רגשית, כלכלית או בגלל תנאים הקיימים בצוואה שהיורש לא מעוניין לקיים. חוק הירושה, תשכ"ה-1965 קובע כי כאשר אדם נפטר עובר העיזבון שלו ליורשיו. סעיף 6 א' לחוק הירושה קובע כי "אין הסתלקות לאדם אחר, אלא לטובת בן זוגו, ילדו או אחיו של המוריש". ולפיכך נכד אינו בין המשתתפים.

  למידע נוסף ולייעוץ ראשוני

  צרו קשר באתר או בטלפון: 077-5563945

  הסתלקות יורש מחלקו בעיזבון

  יורש אשר מחליט להסתלק מחלקו בעיזבון, רואים אותו כמי שלא היה יורש מלכתחילה, ולאחר ההסתלקות הוא אינו יכול לחזור בו מהסתלקותו.

  סוגי הסתלקויות מירושה

  חשוב לדעת כי קיימים הבדלים משמעותיים בין ירושה לפי צוואה לבין ירושה על דין, בצוואה המוריש יכול להחליט למי להשאיר את רכושו, ולפי החוק הוא רשאי להוריש גם לנכדו ולמי שאינו מבני משפחתו. על פי חוק הירושה חלוקת העיזבון תיעשה על פי סדר הקרבה למוריש. לכן, אם אין צוואה קיימת לא ניתן להסתלק לטובת נכד, אך ניתן להחליט על הסתלקות מירושה לטובת אח או לטובת בן זוגו או ילדו של המוריש.

  כדי להסתלק מהירושה אין צורך לקבל את הסכמת האדם לטובתו מסתלקים. את ההסתלקות יש לערוך בכתב באמצעות תצהיר מאומת על ידי עורך דין, את התצהיר יש להגיש לרשם לענייני ירושה או לבית המשפט שדן בבקשה למתן צו קיום צוואה או צן מתן ירושה.

  תצהיר בדבר הסתלקות מעיזבון

  ייעוץ משפטי הנו קריטי כדי להסתלק מחלק בעיזבון, חשוב לציין כי היורש אינו יכול להסתלק מחלקו בעיזבון בגלל מניע שמקורו בחוסר תום לב, לדוגמה במקרה בו היורש מנסה להתחמק מתשלום לנושיו להם הוא חייב כסף. הנושים יכולים לפנות לבית המשפט על מנת לבטל את הסתלקות היורש.

  למידע נוסף על הסתלקות מירושה לטובת נכד ולייעוץ ראשוני

  צרו קשר באתר או בטלפון: 077-5563945

  נכתב על ידי:

  עורך הדין ברקוביץ מעניק שירות משפטי נרחב ללקוחות מגוונים מכל רחבי הארץ והעולם.

  לעו"ד ברקוביץ היכרות מעמיקה וניסיון רב עם העולם המשפטי הסבוך של דיני הצוואות והירושות. כתיבת הסכמים בין יורשים, ניהול עיזבונות, פירוק שיתוף, ניהול קונפליקטים ומשברים בין יורשים, ייצוג מקצועי בבתי המשפט הן כמתנגד לקיום צוואות והן כמשיב להתנגדות, ייעוץ לכתיבת צוואות, וכן ייצוג מקיף עם שוק המקרקעין, בתחום הסכמי המכר ומיסוי.

  לקריאה נוספת בנושא הסתלקות מירושה:

  מאמרים נוספים

  מינוי אפוטרופוס

  מהו מינוי אפוטרופוס? מגיע היום שבו אחד מ"זקני השבט" , סבא, סבתא, אבא או אימא זקוקים לעזרה בענייני היום יום. מדובר על סיטואציה נפוצה המתרחשת כמעט בכל משפחה, שבה התפקוד הפיזי והנפשי של הסבים או ההורים ירודים, דרך קבלת ההחלטות פגומה, כושר...
  להמשך קריאה

  איך משנים או מתקנים את ההוראות שניתנו בצוואה שכבר נחתמה?

  צוואת בודד/ה ראשית יש להבהיר כי הפעולה הנ"ל אפשרית ומקורה בחוק אשר בסעיף 36 (ב) לחוק הירושה מאפשר ביטול של צוואה או הוראת צוואה על ידי עריכת צוואה חדשה. כמו כן סעיף 37 לחוק הירושה מאפשר שינוי או תיקון של הוראת צוואה...
  להמשך קריאה
  חברת שיווק באינטרנט חברת שיווק באינטרנט
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support