לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  כשירות רפואית לצוואה

  צוואה נחשבת לדרך הבטוחה ביותר להבטיח את חלוקת העיזבון על פי רצונו של המנוח. החוק בישראל מכיר ב-4 סוגי צוואות, את הצוואה כדאי להפקיד בכספת של הרשם לענייני ירושה. צוואה היא למעשה הצהרה בכתב המהווה מסמך משפטי מחייב. הצוואה נועדה להסדיר את חלוקת הרכוש של המנוח, אך כדי שהיורשים יוכלו לקבל את חלקם יש לערוך את הצוואה על פי החוק, עדיף בעזרת עורך דין מנוסה, במיוחד אם המוריש הוא אדם מבוגר או חולה.

  4 סוגי צוואות המוכרים בחוק הישראלי

  החוק הישראלי מכיר בארבעה סוגי צוואות:

  • צוואה בכתב יד.
  • צוואה בפני עדים.
  • צוואה בעל פה.
  • צוואה בפני רשות.

  לא מעט טעויות עלולות להתגלות בצוואה, זהו פתח להגשת התנגדויות ולסכסוכי יורשים. לכן, מומלץ לערוך את הצוואה בעזרת עורך דין מקצועי. כאשר מנסחים ועורכים צוואה לאדם מבוגר או חולה חשוב לצרף למסמך גם חוות דעת של רופא על כשירותו הרפואית של המצווה. חוות דעת על כשירות רפואית תמנע טענות לאחר מותו של המנוח על היעדר כשירותו המשפטית לערוך צוואה, או טענות כגון השפעה לא הוגנת של אחד היורשים הכלולים במסמך המשפטי, או טענות אחרות העלולות לגרום לפסילת הצוואה שהותיר אחריו המנוח.

  מהי כשירות רפואית לצוואה?

  סעיף 26 לחוק הירושה קובע את התנאים לביטול צוואה שלא נערכה כחוק. כך לדוגמה, החוק קובע כי צוואה שנערכה על ידי קטין, על ידי אדם המוגדר כפסול דין או על ידי אדם הנמצא במצב בו הוא אינו מסוגל להבחין בטיבה של הצוואה – הצוואה בטלה. הפסיקה בבתי המשפט לגבי פסילת צוואה מבוססת על 3 מבחנים עיקריים שנועדו לבדוק מהי הבנתו וטיב צלילותו של המצווה.

  3 המבחנים הם:

  • הבנת המשמעות המשפטית של הצוואה – האם המצווה מבין ומודע להשלכות מסמך הצוואה שהוא עורך והאם הוא ערך את הצוואה במודעות מלאה ותוך הבנת תוצאותיה.
  • מודעות וצלילות דעת – במבחן זה בודקים האם המצווה ערך את הצוואה בדעה צלולה, והאם הוא היה מסוגל לפרש נכון את המציאות סביבו, והאם הוא מודע לכך שערך צוואה.
  • מודעות להיקף הרכוש – מבחן זה נועד לבחון האם המצווה מודע להיקף הרכוש הנמצא בבעלותו, כמו כן בודקים האם המצווה מודע לזהות היורשים.

  יוסי ברקוביץ, עורך דין מנוסה לענייני צוואה וירושה, משרדו ממוקם במרכז המסחרי בסביון. השירות ניתן ללקוחות בכל הארץ וללקוחות בחו"ל.

  עו"ד ברקוביץ בקיא בכללי הדין ובתקדימים העוסקים בניסוח נכון וחוקי של צוואות, הוא עורך את המסמך המשפטי באופן שישקף את כל רצונותיו של המצווה, ובהתאם לצורך יתעד בווידאו את החתימה על המסך ויצרף חוות דעת של מומחה גריאטרי כדי להוכיח את כשירותו של המצווה ולמנוע סכסוכי יורשים ממושכים וכואבים.

  כשירות רפואית לצוואה

  קצת עליי:

  לשיחת ייעוץ ראשונית
  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

   מאמרים נוספים

   רישום ירושה
   רישום ירושה - עו"ד ברקוביץ' כאשר אדם שנפטר לא הותיר אחריו צוואה, עיזבונו יחולק בין יורשיו החוקיים בהתאם לחוק הירושה. כדי לממש ולחלק את הירושה בין היורשים החוקיים נדרש לבצע רישום ירושה. לאחר שנעשה הליך זה ניתן יהיה לבצע את החלוקה....
   להמשך קריאה
   איך משנים או מתקנים את ההוראות שניתנו בצוואה שכבר נחתמה?
   צוואת בודד/ה ראשית יש להבהיר כי הפעולה הנ"ל אפשרית ומקורה בחוק אשר בסעיף 36 (ב) לחוק הירושה מאפשר ביטול של צוואה או הוראת צוואה על ידי עריכת צוואה חדשה. כמו כן סעיף 37 לחוק הירושה מאפשר שינוי או תיקון של הוראת צוואה...
   להמשך קריאה
   חברת שיווק באינטרנט חברת שיווק באינטרנט
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support