לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  מינוי אפוטרופוס

  מהו מינוי אפוטרופוס?

  מגיע היום שבו אחד מ"זקני השבט" , סבא, סבתא, אבא או אימא זקוקים לעזרה בענייני היום יום.

  מדובר על סיטואציה נפוצה המתרחשת כמעט בכל משפחה, שבה התפקוד הפיזי והנפשי של הסבים או ההורים ירודים, דרך קבלת ההחלטות פגומה, כושר השיפוט לקוי, בעיות זיכרון מתגלות, וישנו קושי תפקודי ניכר. ונדרש לעזור.

  ואז, אנחנו מתחלפים בתפקידים ונכנסים לתפקיד ה"הורה". והמבוגר נכנס להגדרה המשפטית של "חסוי"

  לעיתים מדובר גם במצבים שהאדם הינו צעיר יותר אבל החיים הביאו אותו לחוסר תפקוד יום יומי ואזי נדרש גם לו מינוי של אפוטרופוס.

  מערכת החוק בישראל קובעת כי ברגע שהאדם איננו תפקודי ומגלה בעייתיות בטיפול עצמאי בענייניו השוטפים אזי יש ונדרש למנות לו אפוטרופוס.

  האפוטרופוס נכנס כאמור לנעלי החסוי ומבצע עבורו את כלל העניינים הנדרשים לו.

  האפוטרופוס יכול להיות על גופו של החסוי, קרי על ענייניו הרפואיים, קבלת החלטות רפואיות, מתן הנחיות לטיפול, השמה במוסד סיעודי, אשפוז, וכיוצא בהללו.

  והאפוטרופוס יכול להיות על ענייניו החומריים של החסוי, קרי טיפול ברכושו הפיננסי והנדלנ"י.

  ויש גם יכולת להיות אפוטרופוס על כלל העניינים, קרי: כספיים, רכושיים, אישיים ורפואיים.

  כיצד מגדירים מינוי אפוטרופוס?

  על מנת להפוך לאפוטרופוס – יש לפעול מול בית המשפט לענייני משפחה ולהגיש תביעה מתאימה, ולעמוד בקריטריונים, יש לצרף מסמכים ואסמכתאות ולקיים הליך משפטי.

  לרוב , לאפוטרופוס יתמנה בן משפחה מדרגה ראשונה או שניה.

  חובות האפוטרופוס מפורטות בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות ובתקנות. ונדרש ניהול קשר וחובת דיווח לרשויות.

  עו"ד יוסי ברקוביץ ניהל ומנהל הליכים רבים ומגוונים לקביעת אפוטרופוס לחסויים בכל רחבי המדינה.

  עו"ד ברקוביץ מעניק את כלל המעטפת הנדרשת ,החל משלב הייעוץ וחוות הדעת הראשונית, המשך במתן תשובות לכלל השאלות העולות , דרך ניהול בפועל של ההליך המשפטי בבית המשפט וזאת עד להשגת הצו השיפוטי, וכלה בליווי המשפחה לאחר מתן הצו, בהדרכה ובייעוץ ובפיקוח על התהליך.

  הנכם מוזמנים לשיחת ייעוץ ראשונית.

  מאמרים נוספים

  איך משנים או מתקנים את ההוראות שניתנו בצוואה שכבר נחתמה?

  צוואת בודד/ה ראשית יש להבהיר כי הפעולה הנ"ל אפשרית ומקורה בחוק אשר בסעיף 36 (ב) לחוק הירושה מאפשר ביטול של צוואה או הוראת צוואה על ידי עריכת צוואה חדשה. כמו כן סעיף 37 לחוק הירושה מאפשר שינוי או תיקון של הוראת צוואה...
  להמשך קריאה

  מי רשאי לערוך צוואה?

  צוואה נחשבת לדרך היעילה והבטוחה ביותר לחלק את עזבונו של המנוח על פי רצונו. למעשה, הצוואה מאפשרת למנוח להושיט יד לאחר לכתו מן העולם ולהשפיע על חיי יורשיו. לצוואה תוקף משפטי מחייב כמו פסק דין, זו הצהרה בכתב (ברוב המקרים)...
  להמשך קריאה
  חברת שיווק באינטרנט חברת שיווק באינטרנט
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support