לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  מסמך משפטי שבו מפורטים היורשים

  במקרים שבהם אין צוואה, נדרש צו ירושה על-מנת להשתמש בנכסים שהותיר המנוח. בצו הירושה מפורטים היורשים, בהתאם לדיני הירושה הקובעים בחוק. עו"ד יוסי ברקוביץ' מפרט מיהם היורשים ומה חלקם בעיזבון:

  מיהם היורשים על סמך צו ירושה ומה חלקם בעיזבון?

  * בן/בת זוג – בן/בת זוג (לרבות ידועים בציבור) זכאים לכל המיטלטלין המשויכים למשק הבית המשותף, לרבות כלי רכב. כמו כן אישה זכאית לכתובה אם יש כזו. בשאר העיזבון החלק של בן/בת הזוג הוא 50% אם למנוח/ה יש ילדים או הורים (או צאצאי ילדים), ו-66.66% אם אין ילדים והורים (אבל יש אחים או צאצאיהם).

  * ילדים – אם יש בן/בת זוג, הילדים מתחלקים ב-50% מהעיזבון, בחלוקה שווה ביניהם. אם אין בן/בת זוג, הילדים חולקים ביניהם את כל העיזבון. במקרה של ילד שנפטר והשאיר ילדים, הם יקבלו את חלקו (ויחלקו אותו ביניהם בחלקים שווים).

  * הורים – הורי המנוח/ה נכנסים לתמונה רק אם אין ילדים או צאצאים לילדים. החלק שלהם בעיזבון הוא 50% כשיש בן/בת זוג, ו-100% אם אין בן/בת זוג.

  * אחים – כשאין ילדים או צאצאים לילדים, וגם ההורים לא בין החיים, דיני הירושה קובעים כי האחים של המנוח/ה יקבלו חלק מהעיזבון. כשיש בן/בת זוג, החלק הוא שליש (והוא מתחלק שווה בשווה בין האחים), ואם אין בן/בת זוג – האחים חולקים ביניהם את מלוא העיזבון. אם יש אח שכבר נפטר, ילדיו של אותו אח מקבלים את חלקו.

  * מעגל נוסף – סבים וסבתות, דודים ודודות, אחיינים ואחייניות עשויים להיכלל בצו הירושה אם אין בן/בת זוג, אין ילדים, ההורים לא בין החיים וגם אין אחים וצאצאיהם.

  סיוע ממשי במימוש הזכויות

  הוצאת צו ירושה עלולה להסתבך במקרים מסוימים, וכשזה המצב מומלץ לפנות מבעוד מועד לעורך דין בעל ניסיון בתחום. עו"ד יוסי ברקוביץ' הוא משפטן ותיק שכבר טיפל בהצלחה בתיקי ירושות מכל הסוגים וסייע לזכאים לממש את חלקם בעיזבון בזמן קצר וללא טרחה מצידם. השירות ניתן בזמינות גבוהה ובמסירות אמיתית.

  מסמך משפטי שבו מפורטים היורשים

  קצת עליי:

  לשיחת ייעוץ ראשונית
  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

   מאמרים נוספים

   מסמך משפטי בעל חשיבות גבוהה
   צוואה היא מסמך משפטי בעל חשיבות גבוהה מאד בעיני מוסדות המדינה ולא בנקל אפשר לערער על תוכן הצוואה או לגרום לכך שהוא לא ייצא לפועל כלשונו. כאשר אדם זה או אחר חש מקופח או חושב שנעשה לו עוול לאחר שהוא...
   להמשך קריאה
   מצב בו הליך משפטי מורכב ביותר
   אחרי פטירתו של אדם זה או אחר יצטרכו קרובי המשפחה שלו לטפל בכמה וכמה נושאים בירוקרטיים שקשורים לפטירה – הנפקת תעודת הפטירה הרשמית, סגירת חשבון בנק וכמובן בדיקה האם הוא הותיר אחריו צוואה שבה מפורט אופן חלוקת העיזבון שלו. למשך...
   להמשך קריאה
   חברת שיווק באינטרנט חברת שיווק באינטרנט
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support