לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  ניהול עיזבונות

  לאחר פטירתו של אדם – מנהל עיזבון מתמנה ע"פ רצון היורש או היורשים על מנת להסדיר באופן ניטרלי את כל נכסי העיזבון עבור כלל הנהנים מהעיזבון.

  בד"כ נדרש מינוי מנהל עיזבון כאשר מתקיימת מחלוקת ואי הסכמה בין היורשים, או כאשר מי מהיורשים איננו סומך על האחרים ונדרש לכולם מנהל ניטרלי.

  לעיתים ממונה מנהל העיזבון כאשר אחד מהיורשים הינו חסוי או קטין ויש לשמור על זכויותיו.

  לעיתים העיזבון מורכב וגדול ודורש ניהול מקצועי לשם שמירתו וניהולו עד לחלוקתו באופן מוסכם  בין היורשים.

  לעיתים היורש או היורשים מתגוררים בחו"ל ונדרש להם מי שינהל ויחלק את העיזבון עבורם.

  מנהל העיזבון ממונה על פי בקשת יורש של העיזבון או נושה של עיזבון באמצעות  הרשם לענייני ירושה או על ידי בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה. והוא כפוף להוראותיהם.

  מנהל העיזבון מדומה למי שנכנס לנעלי המנוח/ה ופועל באופן מסודר ומפוקח לטובת העיזבון.

  מנהל העיזבון פועל בניטרליות מלאה ומנהל מערכת דיווח שוטפת אל מול האפוטרופוס הכללי המפקח על כל פעולותיו מטעם המדינה.

  סעיף 82 לחוק הירושה מפרט את תפקידיו של מנהל העיזבון. 

  מנהל העיזבון כפוף להוראות בית המשפט, מנהל העיזבון נדרש לבצע פעולות לצורך איתור וכינוס כלל נכסי העיזבון, ניהול נכסי העיזבון, ושמירתם. מנהל העיזבון אחראי על סילוק החובות וחלוקת יתרת נכסי העיזבון בין היורשים על פי צו ירושה  או על פי הצוואה. מנהל העיזבון  מבצע את כל הפעולות המשפטיות לצורך מילוי תפקידו.

  מנהל העיזבון מחויב לשמור על ערכו של העיזבון ועל כן הוא נדרש להשקיע את כספי העיזבון, וכן להשכיר נכסים ולבצע כל פעולה, אשר נועדה לשמור על ערכו. 

  שכרו של מנהל העיזבון משולם מתוך נכסי העיזבון ורק בסופו של התהליך והוא נקבע ע"י בית המשפט ובהתאם למורכבות ניהול העיזבון הספציפי.

  עו"ד ברקוביץ ניהל ומנהל בפועל עיזבונות רבים עבור קהל לקוחותיו מהארץ ומרחבי העולם. 

  הנכם מוזמנים לשיחה ראשונית עם עו"ד ברקוביץ על מנת לקבל מידע נוסף על התהליך הנדרש.

  ניהול עיזבונות

  קצת עליי:

  לשיחת ייעוץ ראשונית
  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

   מאמרים נוספים

   מסמך משפטי בעל חשיבות גבוהה
   צוואה היא מסמך משפטי בעל חשיבות גבוהה מאד בעיני מוסדות המדינה ולא בנקל אפשר לערער על תוכן הצוואה או לגרום לכך שהוא לא ייצא לפועל כלשונו. כאשר אדם זה או אחר חש מקופח או חושב שנעשה לו עוול לאחר שהוא...
   להמשך קריאה
   מצב בו הליך משפטי מורכב ביותר
   אחרי פטירתו של אדם זה או אחר יצטרכו קרובי המשפחה שלו לטפל בכמה וכמה נושאים בירוקרטיים שקשורים לפטירה – הנפקת תעודת הפטירה הרשמית, סגירת חשבון בנק וכמובן בדיקה האם הוא הותיר אחריו צוואה שבה מפורט אופן חלוקת העיזבון שלו. למשך...
   להמשך קריאה
   חברת שיווק באינטרנט חברת שיווק באינטרנט
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support